Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Diktatör ikinci tura kalmaz, ilk tura kalır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs seçimleri öncesi temaslarını Ankara’da sürdürdü.

Erdoğan, Keçiören’de düzenlenen “STK ve Muhtarlar Buluşması” programına katılarak burada bir konuşma yaptı.

Diktatörlük suçlamalarına tepki gösteren Erdoğan, 14 Mayıs seçimlerini ikinci cinse örnek gösterdi.

“Diktatör ilk turda yüzde 90 ile bitirdi”

Bu tür telaffuzları yalanladıklarını belirten Erdoğan, ikinci tipte bir diktatörün ayakta kalamayacağını, birinci tipte “işini bitireceğini” söyledi:

Bütün bunlar ne dedi? Türkiye’ye diktatörlük iftiralarıyla yol yürümek istediler. Kendi ülkesinde seçmenin yarısını bile sandık başına getiremeyenlerin yürüttüğü karalama kampanyalarında Türkiye yüzde 90’a yakın oy kullandı.

Uluslararası basında hakkımızda sinsi, psikolojik operasyonlar yürütüldü. Muhalefetin yinelediği yalanlar ve aldatmacalar vardı. Neyse Kemal Bey’in saçmalıktan başka sermayesi yok… Akşam saçmalık, sabah saçmalık… Bir de CHP Genel Başkanı ve şirketinin körüklediği kaygı siyaseti var.

14 Mayıs gecesi sandıkta ortaya çıkan iradeyle tüm bunları çöpe attık. Diktatörlük telaffuzlarının tamamen saçmalık olduğunu gösterdik. Bir düşünün, diktatör ikinci cinsle mi kalacak? Diktatör birinci türden biter. İkisi de 90’larla bitiyor.

“Milletimizin gönlünü kazanmanın hasretini çekiyoruz”

Dünyada bunun birçok örneği var” dedi.dedi Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diktatörlüğe değil, halkımızın kalbini kazanmaya hasretiz” dedi.terimini kullandı.

“Dergi kapaklarından düzeltme yapılamayacağını dünyaya gösterdik”

Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

Bu bizim durumumuz. Milletimizin magazin kapaklarından ayarlanmayacağını tüm dünyaya gösterdik. Türk milletinin iradesinin zincirlenemeyeceğini gösterdik. Böbürlenme, iftira ve terör siyasetiyle seçim kazanılamayacağını gösterdik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu